نیمه اول رو باختی؟ مهم نیست! نیمه دوم رو باهم میبریم....

آنچه که باید در نیمه دوم زندگی بدانیم

آنچه که باید در نیمه دوم زندگی بدانیم

What-we-should-know-in-the-second-half-of-life-4

زندگی بعد از 30 سالگی شروع می شود، زمانی است که ما در نهایت حس آگاهی و استقلال پیدا می کنیم و آرزوهای خود و خواسته های واقعی را درک می کنیم، با این حال، برای این که رویا های شما تحقق یابند و حداکثر موفقیت را در تمام زمینه های زندگی به دست آورید، ارزش یادگیری برخی چیزها برایتان وجود دارد، سن 30 سالگی سنیست که شما وارد دهه جدیدی از زندگی میشوید، بله!، شما وارد نیمه دوم زندگی خود شده اید. با سایت دکتر معماری همراه باشید.

 

10 مورد مهم که هر فرد پس از ورود به سن 30 سالگی نیاز به یادگیری شان دارد

1. شغلی پیدا کنید که از آن لذت می برید یا به شغلتان با اشتیاق بیشتری ادامه دهید:

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، تغییر شغل، کارمندی در دفاتر، حقوق و حرفه های مختلفی را تجربه کرده ایم، اما در سن 30 سالگی بسیار مهم است شغلی پیدا کنید که شما را به جایی برساند که باعث رشد تان شود و باید برایش تلاش کنید و نردبان ترقی را طی کنید.

2. بدانید که دوستان واقعی شما چه کسانی هستند:

وقتی جوان هستیم توسط بسیاری از افراد محاصره شده ایم و به راحتی آشنایان جدیدی پیدا می کنیم، ما به اشتباه فکر می کنیم که همه آن ها دوستان مان هستند، اما بعد از مدتی، آن ها ناپدید می شوند و تنها دوستان واقعی نزدیک ما می مانند.

آن هایی که زمانی احساس ناراحتی می کنید، پیشتان هستند و کسانی که از موفقیت شما شادی می کنند به شما کمک خواهند کرد، افرادی که لحظه های سخت و تلخ شما را تحمل کرده اند را تحسین کنید و به هر کسی که الکی در اطراف شما هستند، پایبند نباشید.

3. به همه، جزئیات زندگی شخصی خود را نگویید:

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید روابط تان را سالم و درست نگاه دارید، نباید به همه درباره مسائلی که شما و شریک زندگی تان با آن مواجه هستید، بگویید.

اگر تمایل به انجام این کار دارید و می خواهید نگرانی های خود را با کسی به اشتراک بگذارید، به روان پزشک مراجعه کنید، بارها در سایت دکتر معماری تاکید کرده ایم که یک متخصص با دقت به شما گوش می دهد و به تجزیه و تحلیل کارهای همسر و خودتان کمک خواهد کرد.

تمام این چیزها به شما این فرصت را می دهد که نه تنها از موقعیت یک قربانی به خودتان نگاه نکنید، بلکه به ضعف های خودتان توجه کنید و در نتیجه، راه درست را از وضعیت داده شده پیدا خواهید کرد.

4. اولویت بندی درست انجام دهید:

ما همیشه در طول زندگی عجله می کنیم و سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است کارهای زیادی را انجام دهیم ، اما بعد از مدتی متوجه می شویم که بر چیزهای کوچک تمرکز کنیم و از چیزهای مهم غفلت کرده ایم، معمولاً این سفرها و زمان سپری شده با خانواده ای است که ما به یاد داریم؛ هیچ کس به یاد نمی آورد که آن ها چگونه در عصر روز جمعه در دفترشان کار می کردند، مهم است یاد بگیرید که هر کاری که واقعاً می خواهید انجام دهید را اولویت بندی بکنید.

5. برای تعطیلات پول و زمان پیدا کنید:

Find money and time for vacation

عدم استراحت منجر به خستگی ذهنی و فیزیکی می شود و سطح کلی کارآیی شما را کاهش می دهد، به همین دلیل است که بهتر است پولتان را خرج داشتن آخرین مدل تلفن هوشمند نکنید، بلکه در یک تعطیلات شایسته خرجش کنید،

پس از اینکه به طور کامل استراحت کردید، می توانید دوباره شروع کنید و کارهایتان را انجام دهید، برای صرفه جویی 20 % از حقوق خود را برای تعطیلات آینده کنار بگذارید و این یک قاعده درست است.

 

6. اگر هنوز ازدواج نکرده اید دیگر باید به فکر باشید :

زندگی کردن با پدر و مادرتان خیلی راحت است خانه همیشه تمیز است و دائما مقداری غذا آماده برایتان وجود دارد و منتظر شما روی اجاق گاز است، اما دیر یا زود باید تصمیم بگیرید که از زندگی با پدر و مادرتان بیرون بروید و زندگی مشترک خود را آغاز کنید.

این کار را تا قبل 30 سالگی انجام دهید، این کار به شما کمک می کند که بودجه تان را برنامه ریزی کنید، هزینه ها را در نظر بگیرید برای مثال، پرداختی ها برای خدمات اشتراکی و چیزهای کوچک دیگر مثل مواد شوینده و غیره.

 

7. اگر هنوز قدرت صحبت کردن در جمع را ندارید آن را کسب کنید:

برای بسیاری از ما وقتی یک الزام سخنرانی عمومی وجود دارد احساس بی لطفی می کنیم، برای گفتن نقطه نظرات یا صحبت کردن با یک غریبه بلند شوید، یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید،

فردی که همیشه آرام است و از کلمات بزرگی استفاده نمی کند احترام و توجه دریافت نمی کند، با این که قادر به صحبت کردن با اطرافیانتان هستید، از نا امنی خلاص می شوید، قادر خواهید بود پروژه خود را به طور موفقیت آمیز ارائه دهید، رئیستان را متقاعد کنید که حقوق شما را افزایش دهد و می تواند هر گونه مناظره یا تعارض را با موفقیت متوقف کند.

8. سبک زندگی خود را پیدا کنید:

یک فرد بالغ باید سبک شخصی خودش را داشته باشد که در آن احساس راحتی می کند، بعد از اینکه سبک خود را پیدا کردید، مشکل ابدی انتخاب لباس هایی که باید بپوشید را فراموش خواهید کرد، تنها به این دلیل که شما می دانید چه لباس هایی را انتخاب کنید تا شخصیت و یگانگی تان را مشخص کنید.

9. ورزش ؛ برای خود اندام خوب و رو فرمی بسازید:

ما به راحتی می توانیم بدون ورزش های فیزیکی تا سن معینی پیش برویم، حتی خوردن چیپس در اواخر شب تاثیری بر بدن ما نخواهد داشت، با این حال، شکل کلی ماهیچه ها و متابولیسم کاهش می یابد.

به این دلیل است که اگر نمی خواهید وقت آزاد خود را صرف نشستن بر روی یک نیمکت در سن 50 سالگی کنید، باید ورزش کنید، برنامه هفتگی شما باید شامل فعالیت فیزیکی باشد که کمک می کند یک شکل خوب و سالم داشته باشید.

10. برای خود درآمد اضافی فراهم کنید:

Provide yourself with additional income

دقت کنید که در سن 30 سالگی منبع درآمد اضافی داشته باشید، حتی کار کردن در یکی از شرکت های شهر نمی تواند برای شما یک آینده ثابت را تضمین کند ، به همین دلیل لازم است منبع درآمد اضافی برای خود فراهم کنید تا بتوانید هر وضعیت بحرانی را کنترل و جبران کنید.

در انتها پیشنهادی ساده ولی موثر برای شاد تر بودن در 30 سالگی:

در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد. طبق آمار، چنین مفهومی به عنوان “شادترین سن” وجود ندارد. ما در هر زمانی می توانیم به یک اندازه خوشحال باشیم، که در این بخش از نمناک چند گام ساده برای حفظ شادی در یک سطح بالاتر وجود دارد:

  1. هر روز 10 تا 15 دقیقه وقت صرف سکوت کنید همه چیز را از برق بکشید موبایل، لب تاپ، کار و غیره.
  2. عادات و خواسته های بد خود را رد کنید آن ها خیلی انرژی شما را تحلیل می برند.
  3. خود را با افراد مثبت احاطه کنید.
  4. خانه را تمیز کنید خانه کثیف و آشفته، ذهن آشفته ایجاد می کند.

 

شما کاربران عزیز سایت میتوانید برای دریافت مشاوره و ارتباط با موسسه دکتر معماری از طریق شماره تماس زیر اقدام نمایید:

021-44408865

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا