چرا پرسنل من خوب کار نمی کنند؟!

چرا پرسنل من خوب کار نمی کنند؟! مدیریت یکی از سخت ترین کارهای دنیاست به خصوص ، مدیریت نیروها کاری پیچیده و در واقع هنری تمام و کمال است . یکی از دلایل این موضوع آن است که مدیران برای انجام وظایف خویش با انسان ها سروکار دارند واقعا شک نکنید ارتباط همه چیز است. انسان موجودی اجتماعی ، بسیار پیچیده و پررمز و راز است . بی شک توفیق در امر مدیریت در گرو شناخت صحیح از منابع انسانی و برقراری روابط صحیح و متناسب با آنها و ترغیب آنان به کوشش در جهت دستیابی به اهداف مشترک سازمانی و کسب و کار است.

It doesn't matter if you lost the first half, we will win the second half together

نکته مهم اینست

تعداد پرسنلی که انتظارات را برآورده نمی کنند کم است ! ولی همان تعداد اندک در اغلب مواقع آسیب های جبران ناپذیری به سیستم سازمان و کسب و کار می زنند و تلاش های هدف و حرفه ای دیگرا نفرات را هدر می دهند. همان اندک افراد یا کار نمیکنند یا کاری که از آن ها انتظار می رود را انجام نمی دهند. آیا تاکنون از خود پرسیده اید :”چرا پرسنل من انتظارات مرا برآورده نمی کنند؟چرا پرسنل من خوب کار نمیکنند؟”

اگر پاسخ مناسبی پیدا نکردید

If you do not find a suitable answer

و مدت هاست حرص و جوش می خورید و عصبی هستید، خیلی ناراحت نباشید چرا که بیشتر مدیران از پاسخ آن ناتوانند. سال ها پژوهش ، تحقیق و مشاوره به مشاغل مختلف در ایران و سرتاسر دنیا ما را بر این واداشت که به پاسخ این سوالات بپردازیم زیرا همانطور که در کتاب “چرا مشاغل ورشکست می شوند؟” اشاره کرده ایم ، حل مشکلات منابع انسانی می تواند جلوی ورشکستگی کسب و کارها را گرفته و از طرفی باعث پیشرفت روز افزون آنها شود .

کاهش هزینه ها

یکی دیگر از مزایای مدیریت منابع انسانی ، روابط موثر درون سازمانی است . به نظر من مهمترین مزایای آن کاهش استرس و خشم مدیران و آزاد سازی بخش زیادی از فضای ذهنی ، روحی و عاطفی آن هاست که موجب می شود با فراغ بال به مدیریت ، توسعه و پیشرفت مجموعه متمرکز شوند. شما مدیر عاملان ، شما کارآفرینان شما که با نیروهای مختلف سروکله می زنید خوب میدانید من چه می گویم. ” من با احساسم زنده ام” سازمان ها به دنبال بالا بردن راندمان ، مشاغل به دنبال افزایش فروش و درآمد و بهبود کیفیت کالا یا خدمات هستند.

نکته دیگر اینکه اگر راه حلی که ما به شما ارائه می کنیم موثر نباشد ضرری نمی کنید و هیچ هزینه ای را متحمل نخواهید شد. پس از چند سال پژوهش ، تجربه و مشاوره به سه دلیل کلی رسیدم که چرا پرسنل شما آنطور که شما انتظار دارید کار نمی کنند .

  1. مدیران ، درباره پرسنل خود اشتباه کرده بودند
  2. مدیران ، از انجام دادن کار درست در مورد پرسنل غفلت کرده بودند.
  3. ضعف شخصیت مدیران(حواشی-عدم قاطعیت-عدم کنترل احساسات)

به عبارت دیگر علت بدکار کردن یا کار نکردن پرسنل ناشی از ضعف مدیران بود.

نتیجه جالب تر اینکه اگر مدیران در ابتدا اقدام مناسبی برای توجیه ، رفع و یا اجتناب از این عوامل بکنند عملکرد صحیح از سوی پرسنل محقق خواهد شد.

پژوهش ها و مشاوره های ما

با مدیران مختلف این نکته را آشکار ساخت که مداخله به موقع (از همان آغاز)، صریح و موثر مدیران می توانند از بروز تقریبا تمامی عللی که باعث کار نکردن یا کارنکردن مطلوب مورد انتظار از سوی پرسنل پیشگیری کرد.

نکته: اگر هم شما جزو معدود مدیرانی هستید که تاکنون بدون اینکه دانشش را بدانند به طور موثر این مداخله ها را می کرده اند ، ولی هنگامی که توجه آنها را به این موضوع جلب کردیم ، این کار را بهتر از گذشته انجام دادند.

در  نتیجه باید گفت:

هدف ما اینست که به شما کمک کنیم که یاد بگیرید چه کارهایی می توانید انجام دهید تا آنچه را که همیشه از کارکنان خود انتظار دارید به نحو مطلوب انجام دهند. هم علت ها را گفته ایم هم راه حل ها هم اشکالات هم نتایج آن. چون شک نکنید ارتباط ، همه چیز است.

به گفته استاد برجسته ام پروفسور کاتلر:

یکی از عوامل مهم موفقیت کسب و کارها مدیریت کارآمد آنهاست

حرف آخر

“نیمه اول رو باختی؟ 

مهم نیست

 نیمه دوم رو باهم می بریم…”

 دکتر معماری   

“دکتری مدیریت، دانشجوی دکتری روانشناسی”      

 

شما کاربران عزیز سایت میتوانید برای دریافت مشاوره و ارتباط با موسسه دکتر معماری از طریق شماره تماس زیر اقدام نمایید:

021-44408865

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا